środa, 29 maja 2013

Jak zrobić zdjęcie lewitujące.

Postanowiłam dziś napisać notkę o tym jak zrobić zdjęcie lewitujące. Uprzedzam tylko że nie jestem w tym ekspertem, bo szczerze raz mi to dobrze wyszło. A i dodam to że robię to po swojemu, na youtube jest wiele tutoriali jak można zrobić to w inny sposób :)

1. Najpierw idziemy na sesje. na tej sesji robimy zdjęcia 'tła', coś takiego:

(UWAGA: Do tych zdjęć najlepiej użyć statywu!Przy zdjeciu 'tła' i do zdjecia przy modelce. I wtedy nie ruszać się nigdzie z aparatem, tylko modelka wchodzi na zdjęcie i z niego schodzi. W ten sposób łatwiej będzie przerobić zdjecia w photoshopie. Ja niestety nie miałam przy sobie wtedy statywu by wykonać te zdjęcia.Oby dwa zdjecia muszą mieć ten sam kąt by się nie męczyć z nimi. )


oraz zdjęcie modelce która 'leży' na krześle lub na czym innym takim co potem będzie łatwo usunąć w photoshopie.  Pamiętajcie żeby modelka przybrała taka pozę na której będzie wyglądać jak by modelka lewitowała. :)

(Ja te zdjęcia wykonałam w szkole na projekt z fotografii który nazywał się 'fusion' lub jak kto woli 'double exposure'.)

2. Kolejne wybieramy dwa podobne zdjecia, jedno zdjęcie tła i drugie zdjęcie modelki 'lewitującej' na krześle. Otwieramy te dwa zdjecia w photoshopie, i nakładamy zdjęcie modelki na zdjecia tła. Następnie staramy się ułożyć zdjecia tak by tło ze zdjecia modelki równo nakładało się na siebie ze zdjęciem tła. Ja zrobiłam tak że na chwile zmieniłam widocznosc zdjecia modelki za pomocą
'krycia' zmieniłam go z 100% na tyle aż było widać pierwszą warstwę.


3. Gdy już to zrobiłam znowu zmieniłam krycie na 100%. I za pomocą gumki zaczęłam ścierać krzesło ze zdjecia z modelką. Pamiętajcie by ostrożnie wycierać tło przy ciele modelki.
By zdjęcie wyglądało tak :

4. Następnie chcemy by ta lewitacja wyglądało realistycznie wiec pod ciałem modelki musimy dodać cień. By to zrobić z panela z narzędzi po prawej stronie klikamy na narzędzie rozjasniania prawym przyciskiem myszy. Tam wysuwa nam się lista  później zjeżdżamy niżej i klikamy w ściemnianie.

5.  Potem wystarczy tylko ustalić wielkość tego ściemnienia i narysować linie pod modelką. 6.  Zauważamy że noga na tym zdjęciu jest źle wycięta więc by to poprawić wchodzimy w  filtr > skraplanie / deformacja.
Następnie przybliżamy na miejsce z nogą i za pomocą 'pucker tool' (nie mogłam znaleźć tłumaczenia polskiego, ale na zdjęciu jest to widoczne ), przeciągamy ten mały kawałek nogi w dół by ją powiększyć.  Cały efekt:

Ta sesja została wykonana na lekcji fotografii wiec modelka jest w mundurku :) Ale wy oczywiście możecie po eksperymentować z miejscami oraz z ubraniami! :) Życzę powodzenia tym którzy będą próbowali! 


To na tyle. Jeśli ktoś nie zrozumiał czegoś (a pewnie tak się zdarzy ponieważ jestem kiepska w tłumaczeniu) to możecie pisać w komentarzach, na Facebooku lub na ask'u a wam spróbuje wytłumaczyć dokładniej :)7 komentarzy:

 1. super post, muszę w końcu zrobić jakieś zdjęcia właśnie lewitujące :D

  OdpowiedzUsuń
 2. a mogłabyś mi powiedzieć jakiego programu używasz?? zwykłego photoshopa?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam pierwszy wpis i już mam ochotę na kolejny :). Bardzo ciekawy blog! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lepiej zamiast gumki wygodniej by było użyć trybu maski do usuwania krzesła, bo można po niej dowolnie malować i wymazywać, bez stresu, że coś się wymaże a my tego nie cofniemy. I w photoshopie można automatycznie takie dwa zdjęcia połączyć gdyby drugie wyszło krzywe. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiem bo widzialam na youtube ale ja jednak robie to po swojemu w taki sposob

   Usuń

♥ Dziękuje za wszystkie komentarze :)
♥ Nie bawię się w obserwacje za obserwacje jeśli podoba ci się mój blog to zaobserwuj :)
♥ Weryfikacja obrazkowa wyłączona
♥ Każdy może komentować - nawet jeśli nie posiadasz bloga.